Nový rok s miminky nijak neskrblil. V Liberci naděloval rovnou po dvojčatech

Místo jednoho hned dvě miminka přišla na svět jako první v novém roce 2015 v porodnici Krajské nemocnice Liberec. Dokonce i při druhém porodu v pořadí se 1. ledna 2015 narodila v Liberci dvojčata, a rovněž holčičky. První dvojici novorozeňat popřál v pondělí 5. ledna dlouhý a spokojený život primátor Tibor Batthyány.

Mamince dvojčátek Martině Kučerové předal primátor za statutární město Liberec na památku pamětní medaile města, a přidal k tomu jako malou pozornost dvě dětské výbavičky. „Vždycky je to radost, když se narodí nový člověk. A když jsou děti dvě, je radost dvojnásobná. Paní Kučerové se narodila děvčata. Sám vím, jaké to je mít doma dvě holky,“ řekl primátor Tibor Batthyány. „Dětem přeji, aby byly hlavně zdravé a měly vše, co potřebují. Mamince, o které jsem se až tady v nemocnici dozvěděl, že je samoživitelkou, přeji, aby se jí podařilo zvládat nelehkou situaci,“ dodal.   
 
Starší z holčiček Tereza Anna spatřila světlo světa na Nový rok v 13.16 hodin. Její dvojvaječná sestřička Anna Marie o minutu později. Tereza Anna vážila po porodu 2880 gramů a měřila 49 centimetrů, Anna Marie vážila 2730 gramů a měřila 48 centimetrů. Dvojčata se narodila císařským řezem.
 
„Plánovali jsme miminko, ale jedno. Proto mě hodně překvapilo, když mi lékařka řekla, že čekáme děti dvě. Jsem za ně ale moc ráda,“ svěřila se šťastná maminka Martina Kučerová. „Termín jsme měli určený na 4. ledna. O tom, že by se děti narodily na Nový rok a že by mohly být prvními miminky roku 2015, jsme vůbec neuvažovali. Jako novoroční plánované nebyly,“ doplnila maminka. 
 
Holčičky budou podle maminky pokřtěny. Jméno Terezka pro starší z nich vybrala jejich babička. Druhé děvčátko, Anna Marie, dostalo svá jména po babičce (Anna) a prababičce (Marie).
 
První liberecká miminka roku 2015 přivítali také hejtman Libereckého kraje Martin Půta a generální ředitel Krajské nemocnice Liberec Luděk Nečesaný. „Podle ošetřující lékařky MUDr. Ivany Bydžovské jsou děvčátka zdravá a spolu s jejich maminkou v pořádku,“ uvedla manažerka PR liberecké nemocnice Barbora Silná.
 
Dvojčátka, která přišla na svět při druhém porodu v pořadí, se narodila rodičům Severínovým z Liberce v liberecké porodnici o čtyři hodiny později. Dostala jména Adélka a Barborka. Starší Adélka přišla na svět v 16.57 hodin a při porodu vážila 2700 gramů a měřila 47 centimetrů. O dvě minuty mladší Barborka vážila 2820 gramů a měřila také 47 centimetrů.
 
zdroj: ČTK