Náměstí v Liberci bylo při rozsvícení stromu plné

Zcela zaplněné bylo náměstí Dr. E. Beneše před radnicí v Liberci při dnešním slavnostním rozsvícení vánočního stromu a zahájení adventu. Liberecká radnice chystá doprovodný program stejně jako v minulých letech i na další tři adventní neděle. ČTK to dnes řekla mluvčí magistrátu Zuzana Minstrová. 

"Každou neděli nabídneme koncert v obřadní síni a zapálíme adventní svíci," uvedla Minstrová. Po zkušenostech z předchozích let očekává, že z dalších předvánočních akcí budou mezi nejžádanější patřit ty, jež jsou spojené s Mikulášem, čerty a anděly. Šarvátka mezi peklem a nebem s příjezdem Mikuláše se na náměstí Dr. E. Beneše před radnicí uskuteční příští čtvrtek, další akce budou v obchodních centrech, zoo i galerii. 
    
Stotisícové město nabídne i dvoje vánoční trhy. Dárky, adventní věnce, jmelí, vánoční ozdoby i stromky mohou lidé už od pátku nakupovat v dolním centru na Soukenném náměstí. Na náměstí před radnicí budou od 9. prosince. 
    
I letos mohou lidé také splnit vánoční přání zhruba 500 dětí z dětských domovů. Akce se v Liberci koná pošestnácté, letos je strom splněných přání v obchodním centru Globus. Sponzorů, kteří jsou ochotni přispět, ale ubývá. "Zatím se nám všechna přání vždy podařilo splnit a každé dítě svůj dárek dostalo. Ale každým rokem se situace zhoršuje, sponzorské firmy končí, nebo nemají peníze na podporu naší akce," uvedla za organizátory Květoslava Pěčková. Liberecká radnice letos akci podpořila 10.000 Kč. Vybrat a koupit dárek mohou lidé i dětem z Jedličkova ústavu, seznam je k dispozici v obchodním centru Nisa. 
    
Zájemci si mohou také zavěsit vlastní vánoční přání nebo poslat vzkaz Ježíškovi, strom přání je už poněkolikáté na nádvoří historické radnice. 
 
zdroj: ČTK