Selektivní ošetření trávníků a likvidaci plevelů provádí ProfiDDD ze skupiny SlužbaObcím.CZ

22. 01 2017 | Na parkovištích, sportovních hřištích, na zahradě (existuje celá řada míst), kde se musíme s plevelem potýkat. Tento nevítaný host se nejhojněji objevuje na venkovních terasách, zámkové dlažby, dlážděných plochách, podél plotů a na dalších, často špatně přístupných plochách. Nevyhýbá se ani trávníkům a záhonům, kde bychom se místo hubení plevele raději věnovali péči o úrodu.

Mezi nejčastější druhy plevele objevující se v našich zahrádkách patří smetánka lékařská, nazývaná též pampeliška, sedmikráska chudobka, jitrocel větší, pýr plazivý, kopřiva dvoudomá, ptačinec žabinec nebo rozrazil perský. A pak je tu neodbytná bršlice kozí noha, pcháč, celá řada lebed a merlíků, svlačec…
Pokud potřebujeme vyhubit plevel u cest nebo u jiných pevných ploch, nejrychlejším a nejúčinnějším způsobem je použití totálních herbicidů. Tyto přípravky nekompromisně spálí veškerou nežádoucí vegetaci. Volíme především přípravky, které pronikají až do kořenů rostliny. Rostlina účinnou látku vstřebá a posléze celá, včetně kořenů, usychá. Na sezonu nám většinou postačí pouhá dvě ošetření. S malinami a ostružinami si poradí tradiční totální herbicid, ale musí být neředěný, a tzv. arbocid je vhodný pro likvidaci dřevin, výmladků a také větších kopřiv.
Likvidace plevelů se provádí selektivně i celoplošně. Při selektivní likvidaci plevelů zůstane tráva nedotčena. Při celoplošném způsobu se likvidují bolševníky, křídlatky, ….

 

více najdete na www.profiddd.cz, partnera skupiny www.sluzba-obcim.cz 

Speciály