Žaneta (34 let) se potýká s rakovinou prsu: „Myslela jsem, že to je jen tuková žlázka“

„Na prosbu své maminky, která měla za sebou již 2x rakovinu, jsem před 9 lety byla na preventivním vyšetření. Zjistili mi mutaci genu, která zvyšuje riziko vzniku nádorových onemocnění, ale nic víc. Od té doby jsem však pravidelně jezdila na kontroly,“ začíná své vyprávění paní Žaneta z Frýdlantu. Na další prohlídce byla v březnu 2018, to už byla těhotná. Následující kontrolu pak měla absolvovat až za rok. „V květnu jsem porodila zdravou holčičku a zhruba 5 měsíců na to si nahmatala cosi nepříjemného v pravém prsu. Říkala jsem si, že to bude tuková žlázka, jelikož se mi nedařilo kojit. Nicméně mi to nedalo a raději jsem absolvovala sono prsu, kde byl už viditelný útvar,“ dodává. Následovala biopsie a poté nekonečné čekání na výsledek. „23. listopad 2018 byl můj den „blbec“. Vykradli nám auto, zemřela partnerova babička a mně byla potvrzena rakovina,“ vzpomíná. 

Když telefonovala s primářkou, která jí oznámila, že jsou výsledky biopsie pozitivní, stála zrovna u postýlky své půlroční dcery a dívala se, jak spinká. „Samozřejmě mi při pohledu na ni bylo do pláče. Další myšlenky se ale upíraly lepším směrem - že se nevzdám, že rakovinu porazím, že mám pro co žít. A mým hnacím motorem bude právě moje malá dcera, můj otec, rodina a můj partner,“ vzpomíná paní Žaneta, dnes již šťastně vdaná za svého partnera Lukáše, kterého si nesmírně váží za jeho péči o ni i malou dcerku. Nyní se paní Žanetě daří „v rámci možností“ dobře. Náročná léčba, kterou má za sebou však bohužel nezůstala bez následků. „Někdy trpím velkými bolestmi, ale kvůli své rodině musím být prostě silná,“ vysvětluje.

Ke všem zdravotním obtížím v rodinách, v nichž se znenadání vyskytne vážné onemocnění, přibydou i starosti s financemi. Nebylo tomu jinak ani u paní Žanety. Z tohoto důvodu jí začali pomáhat Dobří andělé prostřednictví nadace Dobrý anděl. „Jejich příspěvky využíváme pro každodenní žití. K nákupu potravin, léků a také pro naši dceru, aby měla vše, co potřebuje. Část peněz pak šetříme na nečekané výdaje.“ 

Chtěli byste i vy začít pomáhat rodinám, které se potýkají s osudem, do kterého zasáhla vážná nemoc? Neváhejte, je to velmi jednoduché. Stačí se stát Dobrým andělem pomocí registrace na www.dobryandel.cz a zvolit libovolnou výši příspěvku. Nadace Dobrý anděl odevzdá rodinám s dětmi, které zasáhla vážná nemoc, váš dar do posledního haléře.