Žáci a studenti z Doctriny „vyběhali“ přes 90.000 Kč na revitalizaci Tiché stezky v Lidových sadech

V pátek 21. 6. 2019 se na Městském stadionu v Liberci uskutečnil již druhý ročník benefičního závodu „Běh pro dobrou věc“, který pořádaly školy Doctrina – mateřská škola, základní škola a gymnázium.

„Cílem akce je formou charitativních běhů vybrat finanční příspěvek, a tím podpořit nějakou neziskovou organizaci či nově vznikající projekt. Po loňské podpoře výstavby škol v Etiopii jsme se letos rozhodli přispět na zvelebení našeho nejbližšího okolí.“ vysvětluje Martin Turčík, manažer rozvoje škol Doctrina. Všem XY závodníkům, kteří se běhu zúčastnili, se podařilo nashromáždit celkem 92.169 Kč. Ty v plné výši věnují na revitalizaci části Tiché stezky v Lidových sadech. Ve spolupráci se Zoo Liberec a Městskými lesy Liberec zde vybudují nové vzdělávací a hrací panely pro veřejnost a přibydou i nové ochranářské prvky pro místní živočichy žijící poblíž Jizerského potoka (hmyzí domky, ptačí budky apod.), stezka bude osázena i lavičkami pro chvilky relaxace.

S návrhem věnovat výtěžek z letošního běhu pro dobrou věc liberecké zoo přišli sami členové parlamentu škol Doctrina. Zoo Liberec po domluvě s žáky všechny prostředky využije na zvelebení veřejného prostoru Tiché stezky, aby dělali radost nejen návštěvníkům zoo, ale i liberecké veřejnosti. Nápad vzešel z inspirace studia historických kořenů okolí Zoo a prvních míst spjatých s počátky svého 115 let trvajícího vývoje. „V návaznosti na naši historii jsme se společně s Městskými lesy Liberec rozhodli znovu oslovit město, sdružit finanční prostředky a um místních lidí a pokusit se vrátit zašlou slávu této tradiční liberecké rekreační přírodní lokalitě. V duchu tradice jsme nabídli Doctrině, aby se na této bohulibé činnosti podíleli spolu s námi. Jsme rádi, že se nápad zalíbil i mladé generaci a rozhodli se výtěžek z charitativní akce věnovat právě pro blaho všech Liberečanů i návštěvníků města,“ dodává ředitel Zoo David Nejedlo.

K zahájení realizace projektu by mělo dojít během letošních letních prázdnin.

https://www.zooliberec.cz