Vytvořili jsme živou platformu pro personalisty

Tradiční veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA MYJOB LIBEREC 2016 již po desáté přivítá žáky a studenty vybírající další směr vzdělání. Své studijní obory a programy představí přes 60 škol a vzdělávacích institucí. Současně téměř 50 zaměstnavatelů nabídne široké spektrum pozic a přímý kontakt uchazečům o práci v nejrůznějších oborech. Veletrh proběhne od čtvrtka 13. do soboty 15. října 2016 v liberecké Home Credit Areně.  

Již tradiční doprovodnou akci veletrhu EDUCA MYJOB LIBEREC bude odborná konference určená personalistům i dalším zájemcům o oblast lidských zdrojů. Nosné téma letošního 3. ročníku HR konference #EDUCA2016  je ‚Firma jako odraz pestrého světa‘. „Rozmanitost současného světa se projevuje i ve firemní a korporátní sféře a je nutné umět reagovat na podněty okolního prostředí, ve kterém se pohybujeme,” poznamenává Věra Růžičková ze spolupořádající společnosti Aperta, s.r.o.

Jednotlivé příspěvky objasní, nakolik je značka zaměstnavatele důležitá, jak ji vybudovat, ale především představí příklady spolehlivě fungujících modelu Emloyer Brandingu. Dále odhalí faktory ovlivňující zájem kandidáta o danou pozici, realitu angažovanosti současných pracovníků nebo představí příklady problematiky věkové a genderové stránky složení pracovního kolektivu.

„Odbornou HR konferenci jsme do programu veletrhu EDUCA MYJOB LIBEREC zařadili na základě poptávky od personalistů, kteří na severu Čech řeší podobné problémy. Vytvořili jsme tak platformu, která dává prostor aktivní diskuzi na aktuální témata,“ podotýká Martin Trita, koordinátor veletrhu a HR konference z pořádající společnosti S group SPORT FACILITY MANAGEMENT, s.r.o.

Letos se mimo jiné představí Petr Hovorka z BrandBakers, který vás seznámí s moderními trendy v personalistice. Konkrétní fungující model Employer Brandingu představí Zuzana Lešková z České spořitelny a o své zkušenosti se podělí Lenka Marková ze společnosti Fehrer Bohemia, HR manažerka jednoho z největších zaměstnavatelů v Libereckém kraji.

Podrobný program k nahlédnutí na oficiálních stránkách veletrhu a konference www.educaliberec.cz