Vánoce v liberecké iQlandii

V liberecké iQlandii bude prosincová nadílka třeskutě vědecká. Můžete se těšit na efekty bohatou Science show, během které odpálí neohrožení lektoři centra vánoční kometu do nebes, badatelské aktivity nebo hru Dobble. I makromolekulární kuchyně bude stát za to.  

Advent v iQLANDII bude patřit hmyzím specialitám a makromolekulární kuchyni. „Cukroví se peče všude, my jsme chtěli něco mimořádného. O svátcích tak budeme nabízet například crazy špagety, štrúdl v kostce, dusíkovou zmrzlinu či jablečné amarouny,“ říká vedoucí lektorka Petra Zákravská, která netypické recepty připravuje. Workshop startuje vždy v sobotu a neděli od 14 a 15 hodin.

Víte, jak vyhnat Santu Clause z komína, aby nevystrašil českého Ježíška? Pokud ne, zhlédněte akční Science show plnou ohňů, blesků a kouře. Navíc můžete na vlastní oči vidět, jak se vyrábí umělý sníh nebo prskavky z hořčíkové pásky. V iQLANDII na vás dále čekají badatelské aktivity, na čtyři sta interaktivních exponátů v čele s jediným humanoidním robotem v ČR Thespianem a hra Dobble.