V zimních střediscích na severu Čech se rozjely první vleky

V zimních střediscích na severu Čech se o víkendu rozjely první vleky a lanovky. Na sjezdovky a do běžeckých stop zamířily stovky nedočkavých lyžařů. Podmínky ve střediscích jsou dobré, na svazích leží až půl metru sněhu. 

"Byl to opravdu rušný víkend, dnes bylo lidí ještě víc než v sobotu, museli jsme pustit třetí vlek, aby lidi nestáli fronty," řekl ČTK Štěpán Juřík z lyžařského areálu Severák v Jizerských horách. 
    
Rušno bylo také v areálu Černá Říčka. "Původně jsme chtěli areál pustit v neděli, zájem byl ale velký, a tak jsme to rozjeli už v sobotu, návštěvnost byla na začátek sezony opravdu dobrá," řekl vedoucí střediska Martin Lauer. Omezeně bude podle něj středisko v provozu i v průběhu týdne, vždy dvě hodiny dopoledne a dvě odpoledne. 
    
Lyžuje se už také v Josefově Dole a už v pátek se rozjela lanovka v Rejdicích na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. "Návštěvnost byla opravdu dobrá, dnes se navíc uklidnil konečně i vítr, takže lyžování bylo dobré," řekla Monika Martínková z tamního střediska. Rejdice už zůstanou v provozu. "V pátek a v sobotu navíc nabídneme večerní lyžování," dodala. 
    
V Ústeckém kraji se letos poprvé lyžovalo v Telnici nedaleko Ústí nad Labem. "Zatím jsme mohli pustit jen dětský vlek," řekl ČTK Jindřich Holinger z tamního areálu. Po oba dny podle něj ve středisku lyžovalo kolem stovky lidí. Přes týden se v Telnici lyžovat nebude. "Má se ještě oteplit, budeme rádi, když nám počasí dovolí pustit vlek i příští víkend," poznamenal. 
    
Rušněji než na sjezdovkách bylo o víkendu v běžeckých stopách, kam vyrazily tisíce lidí. Třeba v Bedřichově a na Maliníku parkoviště náporu lyžařů nestačila a lidé čekali, až se uvolní místa k parkování. "Stopa byla docela dobrá, ale od bruslařů hodně rychle zničená," povzdechl si běžkař, který na Jizerskou magistrálu vyrazil v sobotu i v neděli. 
 
zdroj: ČTK