V Tanvaldu probíhá nově testování na covid

V Libereckém kraji je od pondělí 21. prosince nově zřízeno stanoviště antigenního testování Covid-19 v objektu sportovní haly ZŠ Tanvald.

Testování antigenními testy je pro veřejnost zdarma a pouze pro bezpříznakové. Další testovací místa v kraji jsou na maximu svých kapacit a jejich další navyšování neplánují.

"Ty, kteří se chtějí nechat zdarma otestovat prosím, aby se obrátili na své praktické lékaře. Odběrová místa jsou přetížená a nemocnice v kraji už nejsou schopny navyšovat své kapacity," upozornil hejtman Martin Půta po pondělním zasedání Krajského krizového štábu.

Za první týden testování veřejnosti se nechalo v kraji otestovat zhruba 11 tisíc lidí. "Z toho bylo okolo 7 procent pozitivní," uvedl krajský náměstek pro zdravotnictví Vladimír Richtr. Podle hejtmana se začne očkovat vakcínou společnosti Pfizer v Krajské nemocnici v Liberci na konci měsíce. Zatím je k dispozici 975 dávek vakcíny proti koronaviru a dostanou je přednostně zdravotníci. V lednu by měl kraj dostat dalších 9800 dávek nové vakcíny.

Foto ilustrační