V Libereckém kraji lyžovaly o víkendu tisíce lidí

V Libereckém kraji lyžovaly o víkendu tisíce lidí. Podle provozovatelů pomohlo vysoké návštěvnosti sobotní slunečné počasí a také to, že do lyžařských středisek přijíždějí rodiny z Prahy, kde začaly jarní prázdniny. ČTK to řekl náčelník lanovky harrachovského areálu Milan Goč. 

"Příjezd turistů z Prahy, ale také z Polska a Holandska je hodně znát," řekl Goč ČTK. V Harrachově jsou v provozu všechny tři sjezdovky, leží na nich kolem 40 centimetrů technického sněhu. 
    
V Rokytnici nad Jizerou zůstává kvůli nedostatku sněhu v provozu jen třetina areálu. "O víkendu jsme měli plno, v sobotu tady lyžovaly dva tisíce lidí, víc bychom při omezeném provozu ani nezvládli," řekl ČTK ředitel střediska Jiří Krtička. V největším lyžařském středisku v kraji leží průměrně 30 centimetrů umělého sněhu. Ztráty z letošní sezony budou podle Krtičky velké. "I kdybychom teď mohli jet naplno, tak letošní sezonu nezachráníme. Snažíme se nasmlouvat slevy za pronájem pozemků, abychom přežili do podzimu," doplnil Krtička. 
    
S návštěvností jsou spokojení i na Tanvaldském Špičáku a Severáku. "V rámci letošní zimy byla návštěvnost dobrá," řekl ČTK ředitel SKI Bižu, která oba areály provozuje, Pavel Bažant. Teplé počasí se na kvalitě sněhu na sjezdovkách neprojevilo. "Kolem poledne jsou sjezdovky sice měkké, ale přes noc většinou mrzne a my umíme dostat ten technický sníh zpátky, kam patří," vysvětlil Bažant. 
    
Přes 3500 návštěvníků dorazilo podle ředitele Jana Svatoše o víkendu na Ještěd. "Návštěvnost byla slušná. Pomáhá to, že začaly prázdniny v Praze," řekl Svatoš. Na sjezdovkách tady leží 20 až 50 centimetrů sněhu. 
 
zdroj:. ČTK