V Libereckém kraji byla první Isabel

Dětskou výbavičku a pamětní medaili města  dostalo od primátorky Martiny Rosenbergové miminko, které přišlo na svět v roce 2014 jako první v  kraji. Malá Isabel se narodila  v Krajské nemocnici Liberec na Nový rok přesně minutu po půlnoci.

Šťastným rodičům prvního miminka roku 2014 poblahopřála v nemocnici v pátek 3. ledna primátorka Liberce Martina Rosenbergová spolu s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou a generálním ředitelem nemocnice Luďkem Nečesaným. Malá Isabel vážila po porodu 2,99 kilogramu a měřila 49 centimetrů. Od primátorky dostala dětskou výbavičku a pamětní medaili města Liberce, hejtman záplavu dárků a květin doplnil zlatým řetízkem s přívěskem Kozoroha.
 
„Přivítat první miminko roku je jednou z mých nejhezčích a nejmilejších povinností. Holčičce Isabel přeji dlouhý a spokojený život, a aby město, v němž bude žít, bylo vždy ochotno mladým lidem pomoci a podporovalo je,“ řekla primátorka.
 
Jak přiznala maminka Jana Kleinpeterová, miminko bylo plánované. Ale na to, že by se stalo prvním dítětem, narozeným roku 2014 v Libereckém kraji, rodiče dopředu nemysleli, a to ani potom, co lékaři stanovili původní termín porodu na silvestra. „Věděli jsme, že to bude holčička. Jméno Isabela se mi líbilo už dřív. Isabela, Bella, to zní hezky,“ vysvětlila Jana Kleinpeterová. 
 
Nadšený otec Marek Kudinek doplnil, že jméno Isabela se mu líbí i kvůli tomu, že má historický původ. „Je to královské jméno. Taky si k příchodu na svět vybrala královský čas,“ zdůraznil. Na otázku, zda s maminkou Isabely už pomýšlejí i na svatbu, odpověděl: „Ano, svatba bude.“
 
Zdroj: Tiskové oddělení Magistrátu Liberec