Týden duševního zdraví s obrazy Vlasty Žďárské

Pocity vkládá prostřednictvím barev a tvarů do svých obrazů malířka Vlasta Žďárská, která nyní část své tvorby zapůjčila na psychiatrické oddělení Krajské nemocnice v Liberci. Vernisáž obrazů se uskutečnila ve středu dopoledne v prostorách terapeutické místnosti psychiatrického oddělení.

„Vernisáž je naší první akcí v tomto roce, kterou zahajujeme Týden duševního zdraví zaměřený na destigmatizaci našeho oboru,“ vysvětlil primář psychiatrického oddělení Krajské nemocnice Liberec MUDr. Jaromír Hons, Ph.D. 
 
Obrazy malované převážně pastelkami anebo akvarelovými pastely doplněné drobnými perličkami, kamínky anebo mušlemi přispěly k pozitivní atmosféře společenské místnosti. „Mé obrazy prezentují mé pocity, do kterých vkládám lásku, naději nebo optimismus. Také barvy volím podle toho, s jakou energií a náladou pracuji. Názvy svým obrazům ale nedávám, vymýšlí mi je kamarádka a tyto jsou například tantra anebo sex,“ popsala malířka Vlasta Žďárská, která v liberecké nemocnici uspořádala svou třetí výstavu. Předchozí dvě pořádala v centrech pro duševní pohodu Kairos anebo Centrum poznání.„Spolupráci s paní Žďárskou vítám a jsem velice ráda, že jsme se spolu domluvily na spolupráci. Její obrazy se mi líbily od prvního okamžiku,“ doplnila vrchní sestra psychiatrie Mgr. Jolana Strnadová, která se o pořádání výstavy velkou měrou zasloužila. U příležitosti vernisáže napekli klienti oddělení také slané i sladké pečivou a připravili pohoštění. Výstava  na psychiatrickém oddělení potrvá dva měsíce.