Student Agency zlevnila cestu z Liberce do Prahy

Cestování na lince Liberec - Praha se Student Agency zlevní od pondělí 9. ledna o pět korun. Za jízdenku s pevným datem zaplatí cestující 85 korun místo dosavadních 90. ČTK o tom informoval mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

Cesta se Student Agency bude stát od pondělí stejně jako jízda s konkurenčním Dopravním podnikem měst Liberce a Jablonce (DPMLJ). Ten od Nového roku zdražil kvůli zvýšení DPH a růstu dalších nákladů o desetikorunu a jezdí také za 85 korun.

Také Student Agency ale od Nového roku jízdné zdražila, na většině linek promítla do jízdného zvýšení sazby DPH z deseti na 14 procent, a cena jízdenek tak vzrostla o pět až deset korun. Neměnilo se jen jízdné z Liberce, které teď dokonce zlevňuje, a nezdražily ani kreditové jízdenky z Brna do Prahy nebo z Brna do Ostravy a Karviné.

Student Agency provozuje na trase Liberec - Praha dvě desítky spojů v každém směru. Na příjezdu do Liberce zastavují všechny autobusy u terminálu městské dopravy ve Fügnerově ulici, odkud vyjíždějí konkurenční autobusy libereckého dopravního podniku, teprve pak pokračují žluté autobusy na autobusové nádraží. V Praze končí linky obou konkurenčních dopravců na Černém Mostě.

zdroj: ČTK