Střípky z městské policie – První adventní víkend

Marjánka je špatný řidič...Nekoordinovanou jízdou na sebe hlídku městské policie upozornil šedý Volkswagen v sobotu večer v Pasekách. Strážníci se za autem vydali a zastavili ho v Lučanské ulici. V autě byla cítit marihuana. Řidič souhlasil s orientačním vyšetřením na přítomnost návykové látky. Test byl pozitivní a strážníci předali zhuleného řidiče Policii ČR k dalšímu šetření.   

Vánoce se blíží a nervozita v domácnostech stoupá

V sobotu před půlnoci žena volající na linku městské policie požádala strážníky o zklidnění manžela. Ptala se také, jak má postupovat v případě, že by jim muž ohrožoval nebo dokonce napadl. Strážníci ji poučili. Při šetření se ukázalo, že manželé mají před rozvodem a muž přiznal, že vypil o pár piv víc, než by měl. Manželce se omluvil a slíbil, že se situace nebude opakovat. 

Ozdoby se líbí

Starost o ozdoby na čerstvě rozsvíceném vánočním stromě na Mírovém náměstí projevila žena, která v neděli večer volala na linku 156, aby nahlásila, že nějací mladí lidé sundali ze stromu ozdobu. Strážníkům na místě žena řekla, že si ji asi chtěli jen prohlédnout, protože ozdobu ještě před příjezdem hlídky vrátili zpátky. Při pozdější kontrole veřejného pořádku strážníci zastavili muže, který nesl v ruce dřevěnou ozdobu ze stromku. Ukázalo se, že se jedná o dispečera technických služeb, který se rozhodl odloženou ozdobu vzít do bezpečí a následně za světla přidělat. 

Netopýr

Netopýra našli strážníci v pondělí 28. Lsitopadu ráno na mírovém náměstí. V Poledne si pro něj přijeli z útulku pro nalezená zvířata Archa při ZOO Liberec. 

Postarali se o holčičku

V pondělí krátce po šesté hodině večer přijal dispečink městské policie telefonické oznámení ženy, která uvedla, že v Podhorské ulici našla sedmiletou holčičku, kterou prý odmítl řidič MHD vzít do autobusu bez jízdenky a rodičů. Dívenka řekla, že bydlí v ulici Palackého a do Podhorské šla za babičkou, která ale asi není doma, protože se nemůže dozvonit ani dostat do domu. Strážníci si na místě holčičku převzali, odvezli ji domů a předali matce.