Střípky z městské policie listopad 2016

Strážníci nalezli děvče. S pátráním po pohřešované dvanáctileté dívce pomohli minulý čtvrtek strážníci jablonecké městské policie. Krátce po desáté hodině večer dívku našli u divadla v Liberecké ulici. K jejímu nalezení pomohla lokalizace mobilního telefonu.   

Muž napadal ženu
K hádce a potyčce muže a ženy s kočárkem na ulici vyjeli strážníci v pátek v poledne na základě telefonického upozornění. Žena uvedla, že ji muž udeřil do hlavy a že chce podat trestní oznámení. Zraněná nebyla a lékařské ošetření dle svých slov nepotřebovala. Muž byl opilý, přiznal, že vypil placatku rumu. Strážníci převezli muže na policejní služebnu ve Mšeně a předali jej k dalším úkonům Policii ČR.
 
Zmatený muž
V pátek v podvečer strážníci přivolali záchranku ke staršímu muži, který se zmateně pohyboval Mechovou ulicí. Byl dezorientovaný a stěžoval si na nevolnost, kterou připisoval svému onemocnění. Byl to diabetik.
 
Řidiči měli zákaz řízení
Místní znalost se strážníkům opět osvědčila v sobotu odpoledne, kdy viděli v Jateční ulici sedat na místo řidiče ženu, o níž věděli, že má vyslovený zákaz řízení. Zasáhli, vozidlo zastavili, ověřili si totožnost řidičky a provinilou předali Policii ČR k dalšímu šetření. 
 
Kvůli rychlé jízdě po Palackého ulici v neděli krátce před osmou večerní zadržela hlídka městské policie muže, který jak se při ověření totožnosti ukázalo, měl vyslovený zákaz řízení. Strážníci přivolali Policii ČR, která si celou věc převzala k řešení v rámci svých kompetencí.
 
Strážníci pomohli hledat osobu
O spolupráci při pátrání po pachateli trestného činu a následné asistenci při jeho zadržení požádala Policie ČR Městskou policii v úterý 8. listopadu před šestou hodinou večerní. Pachatel měl v ulici J. Hory způsobit škodu jiné osobě a poté utéct směrem ke druhé přehradě. Policisté muže zadrželi u sádek.
 
Strážníci zadrželi útočníka, který zranil muže
Dva opilci se včera v podvečer napadali slovně i fyzicky na zastávce tramvaje v Liberecké ulici. Napadený muž měl zlomený nos, modřiny a tekla mu krev. Strážníci, kteří přijeli na telefonické upozornění, přivolali zdravotnickou pomoc a také Policii ČR. Policistům pak předali útočníka k dalšímu šetření.