Šedesátka štítů pro Jablonec

Šedesát ochranných obličejových štítů předali ve středu odpoledne jabloneckému primátoru Jiřímu Čeřovskému zástupci skupiny 3D tiskem proti Covidu-19 – Liberecký kraj, Jan Rychtárech a Michal Štíťák.

„Za tento dar velmi děkujeme, primárně je určený pro pracovníky v první linii, kteří jsou v přímém kontaktu s veřejností,“ říká primátor Čeřovský. 

Skupina 3D tiskem proti Covid-19 – Liberecký kraj sdružuje zhruba dvacítku majitelů 3D tiskáren, kteří vytváří obličejové štíty pro nemocnice, praktické lékaře, úřady apod. Vytisknuté díly a další součásti štítu soustřeďují v železnobrodské sklářské škole, kde je kompletují. „Dbáme na kvalitu, upozorňujeme, že štíty nejsou jednorázové. Po použití je možné je dezinfikovat a používat dále,“ říká Štiťák s tím, že objednávky přijímají na FB stránce skupiny facebook.com/3DvsCOVID.LK. 

Štíty nejsou jediným darem, který město dostalo. K dalšímu se rozhodla také vietnamská komunita, která ve městě žije. Na magistrát předala 400 látkových roušek, 200 dezinfekčních gelů a 50 dezinfekčních sprejů. „Darovali jsme to městu rádi, Jablonec je náš druhý domov, kterému rádi pomůžeme,“ řekl za celou jabloneckou vietnamskou komunitu Trung Tran.