Rychlostní silnici 35 v Liberci zablokovala ráno nehoda

Rychlostní silnici 35 v Liberci ve směru na Prahu zablokovala dnes ráno zhruba na dvě hodiny nehoda. Nikdo nebyl zraněn, oba pruhy ve směru na Prahu byly ale uzavřené a policie odkláněla dopravu. Deset minut před 09:00 byl podle informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) provoz na silnici obnoven. 

Nehoda se stala v 06:30 u nájezdu ze silnice 14 od Jablonce. "Nedaleko Baumaxu se střetla dvě osobní auta, nehoda byla bez zranění, kvůli vyšetřování byly ale uzavřeny oba pruhy," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Čtyřproudá silnice je hlavní dopravní tepnou ve městě, po níž denně projede až 25.000 automobilů. Uzavření poloviny silnice tak ráno výrazně zkomplikovalo dopravu v Liberci. 

Jinak jsou v Libereckém kraji všechny silnice průjezdné a sjízdné a žádné další nehody hlášeny nejsou. Hlavní tahy jsou většinou holé a vlhké. Silničáři ale doporučují jezdit opatrně. V kraji se objevují mlhy, teploty se pohybují od jednoho do čtyř stupňů pod nulou a vozovky hlavně na mostech mohou namrzat. 
    
V Libereckém kraji je většinou oblačno až zataženo a hůř se dýchá. Nejhorší je situace v České Lípě, kde v noci koncentrace polétavého prachu překročila 100 mikrogramů na metr krychlový, teď už se ale situace zlepšuje a vzduch je vyhovující. Dobrá není ani situace v Jablonci a Liberci, kde čtyřiadvacetihodinové koncentrace polétavého prachu stejně jako v České Lípě překročily povolený limit 50 mikrogramů na metr krychlový. V Liberci roste v ovzduší i koncentrace oxidu dusíku. 
 
zdroj: ČTK