Rádi byste měnili okna a dveře s podporou dotací? Poraďte se

Státní fond životního prostředí ČR buduje společně s ministerstvy práce a sociálních věcí (MPSV) a životního prostředí (MŽP) poradenskou síť pro zájemce a žadatele z řad seniorů a domácností s nižšími příjmy. Právě pro ně se 9. ledna 2023 otevírá možnost požádat si o dotaci na výměnu oken a dveří či rychlé zateplení domu z programu Nová zelená úsporám Light (NZÚ light). Poradna pro Liberecký kraje je v Evropském domě v Liberci.

Seznam proškolených poradců z Místních akčních skupin a EKIS aktuálně čítá více než 350 kontaktů a bude se postupně rozrůstat. Cílem programu Nová zelená úsporám Light je poskytnout finanční prostředky na zateplení rodinných domů domácnostem s nižšími příjmy a seniorům.

„Pokud nevíte, zda patříte do skupiny oprávněných žadatelů, nemáte představu, jaké kroky učinit k získání dotační podpory, či neumíte pracovat s počítačem a internetem, pak právě pro vás je tato služba určená,“ říká vedoucí oddělení dotací jabloneckého magistrátu Iveta Habadová.

Odborníci z Místních akčních skupin a konzultačních středisek EKIS a m-EKIS poradí, zda zájemce má nárok na dotaci z NZÚ light. „Pomohou zájemci s výběrem vhodných opatření, fotodokumentací i přípravou písemných podkladů potřebných k podání žádosti a provedou celým procesem od podání žádosti až po doložení realizace úsporných opatření. O dotaci je tak možné požádat i v případě, že zájemce nevlastní počítač a není zvyklí na elektronickou komunikaci. Poradci poskytnou zázemí, pomohou vyřídit potřebnou e-identitu, která je nezbytná pro podání žádosti a vyplní elektronický formulář v systému AIS SFŽP ČR,“ uzavírá Habadová.