Pro kamiony otevřeli silnici 10 od Tanvaldu na hranici

V Libereckém kraji dnes připadlo od 15 do 25 centimetrů sněhu. Největší problémy byly v noci a ráno na silnici I/10 od Tanvaldu na česko-polskou hranici, která byla více než sedm hodin pro nákladní dopravu uzavřená. Už během dopoledne se situace v kraji výrazně zlepšila a hlavní tahy jsou po chemickém ošetření mokré a sjízdné pro veškerou dopravu. ČTK to řekl krajský dispečer zimní údržby Pavel Pospíšil. Vážná nehoda se stala na Českolipsku, kde se srazil autobus, nákladní a osobní vůz. Jedna žena se těžce zranila. 

Silnici 10 od Tanvaldu pro kamiony uzavřeli ve 02:30. "Důvodem bylo velice intenzivní sněžení a blokování dopravy kamiony," uvedl Pospíšil. Uzavírka pro kamiony platila do 10:00. Silnice byla pro kamiony o letošní zimě uzavřená již počtvrté. 

Problémy mohou být dnes stále ještě na silnicích třetí třídy, na nichž leží nová vrstva sněhu. "Odpoledne budeme silnice rozšiřovat a dávat na ně inertní posyp," dodal Pospíšil. 
    
Podle informací policie se do 10:00 stalo v kraji přes 15 nehod, poté se již situace zklidnila. Na silnici 9 v České Lípě se ráno srazil autobus, nákladní a osobní vůz. Zranění utrpěla posádka automobilu. "S poraněním hlavy jsme ženu odvezli na traumatologii do Liberce," uvedla mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová. Devatenáctiletou dívku museli z auta vyprostit hasiči. Devatenáctiletého řidiče záchranáři odvezli s lehčím zraněním do českolipské nemocnice. Tři auta se dnes ráno střetla na silnici 9 také u obce Pihel, ve Smržovce na Jablonecku havarovala dokonce čtyři auta. Obě nehody se obešly bez zranění. 
    
Teploty na většině území kraje jsou stále pod nulou. V noci se ale podle Pospíšila může místy tvořit náledí hlavně na Českolipsku a v okolí Turnova. 
 
zdroj: ČTK