Při strážce osobního auta s autobusem v Liberci zraněno pět lidí

Při srážce osobního auta s autobusem bylo dnes před polednem v centru Liberce zraněno pět lidí. Viníkem byla řidička osobního vozu, která nedala na křižovatce autobusu přednost. Vyvázla s lehkým zraněním. V autobusu byl zraněn řidič a další tři cestující, řekla ČTK mluvčí libereckého dopravního podniku Martina Poršová.

"Nehoda se stala na křižovatce ulic Košická a Milady Horákové kolem 11:30," řekl mluvčí policie Petr Kmínek. Nehoda na více než hodinu zablokovala frekventovanou křižovatku v centru. Vliv alkoholu podle něj u obou řidičů vyloučila dechová zkouška. "Škoda na osobním autě byla odhadnuta na 150.000 korun, na autobusu vznikly škody za 80.000. Nehoda je předmětem dalšího šetřením," dodal Kmínek.
 
Křižovatka je obvykle řízena semafory, v současné době se ale v ulici Horákové pracuje a směrem k teplárně je slepá. Křižovatka je tak značně nepřehledná. "Všechna zranění byla naštěstí lehká," řekla mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová. Nevyloučila, že zraněných může být nakonec víc. "Stává se nám v takových případech, že někteří cestující přijdou dodatečně," dodala.
 
zdroj: ČTK