Při kontrolách táborů v Libereckém kraji dali hygienici 9 pokut

Při kontrolách dětských táborů a podobných akcí v Libereckém kraji uložili zatím hygienici devět pokut dohromady za 5800 korun. Do dnešního dne nebyl žádný dětský tábor zakázán, ani nebyl zjištěn žádný neohlášený, sdělila dnes ČTK mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci Zuzana Balašová. 

"Žádné mimořádné události nebyly hlášeny, průběh letní dětské rekreace je klidný," doplnila Balašová. Ve zdravotních denících převažují podle ní záznamy o drobných úrazech a odřeninách. "Oproti minulým sezonám je patrné snížení počtu přisátých klíšťat, naopak po celou sezonu dochází k zvýšenému počtu vosích bodnutí. Z důvodu velmi teplého počasí se objevují bolesti hlavy způsobené nedostatečným příjmem tekutin," dodala. 
    
Loni za celé léto zkontrolovali hygienici v Libereckém kraji 96 táborů, 14 jiných podobných akcí a 11 poskytovatelů stravovacích služeb pro letní dětskou rekreaci. Zjistili také jednu neohlášenou akci. Objevili 45 závad a udělili devět pokut za 9700 korun. Letos se proto zaměřují zejména na nedostatky nalezené v loňském roce. Kontrolují stravování, zajištění zásobování pitnou vodou a zdravotní dokumentaci dětí i dospělých. 
    
Do 17. srpna bylo v Libereckém kraji nahlášeno celkem 154 letních dětských táborů s 213 běhy, na nichž se rekreovalo bezmála 13.000 dětí. Nahlášeno bylo 34 jiných podobných akcí, které by měly proběhnout v 53 bězích, na nichž by se mělo rekreovat další zhruba 1270 dětí. Hygienici zatím letos zkontrolovali 81 táborů, 13 jiných podobných akcí a sedm poskytovatelů stravovacích služeb. 
 
zdroj: ČTK