Před radnicí se představí nové autobusy. Jezdit začnou od února

Jablonec nad Nisou - Ve čtvrtek 19. ledna budou na Mírovém náměstí před radnicí vystavené nové autobusy Mercedes-Benz Conecto a Rošero s hybridním pohonem, které budou od 1. února jezdit v jabloneckých ulicích. Veřejnost si je bude moci prohlédnout od 12 do 17 hodin.

Od 1. února 2023 přebírá autobusovou dopravu v Jablonci nad Nisou a v okolních obcích po dvou letech nový dopravce, a to na základě vítězství ve výběrovém řízení. Nově tak bude městské linky do konce ledna 2028 zajišťovat ČSAD Slaný, který je součástí společnosti ICOM transport, a.s. Pro provoz na Jablonecku nakoupil dopravce zcela nové autobusy Mercedes-Benz Conecto a Rošero s hybridním pohonem, které nabízí úspornější řešení v pomalejším městském provozu.

Hybridní autobusy zároveň nabízí vysoké bezpečnostní standardy jak cestujícím i řidičům. Pro Jablonec nad Nisou společnost ICOM transport zakoupila 27 nových zmodernizovaných autobusů s hybridním pohonem, klimatizací, elektrickým informačním systémem, povelovou soustavou pro nevidomé, bezbariérovým přístupem a samozřejmostí je Wi-Fi připojení. V autobusech si budou moci cestující během jízdy nabít i drobnou elektroniku pomocí USB zařízení. Oba typy budou k vidění ve čtvrtek 19. ledna před jabloneckou radnicí na Mírovém náměstí, kde si je v době od 12 do 17 hodin bude moci každý prohlédnout. Do jabloneckých ulic vyjedou ve středu 1. února.