Prázdniny v jabloneckých školkách

I letos v létě Jablonec nad Nisou zajistí v sedmi týdnech prázdninový provoz v mateřských školách.  Všechny mateřinky budou zavřené pouze v prvním prázdninovém týdnu, kdy jsou jen 3 pracovní dny a pak v týdnu od 31. 7 do 4. 8. Tradičně se jedná o nejméně naplněné prázdninové termíny. V ostatních týdnech se školky střídají a od 21. srpna už budou otevřeny všechny školky v běžném provozu.  

V době uzavření školek se provádí údržbové práce, jako je výměna oken, malování, instalace konvektomatů, opravy elektroinstalací atd., tedy práce, které se za běžného provozu dělat nedají. 

V současné době už odd. školství připravuje harmonogram, podle něhož se budou školky střídat v prázdninovém provozu. „Harmonogram sestavujeme dle předběžných přihlášek, aby každá MŠ zvládla kapacitně pokrýt zájem rodičů. Ve třech týdnech jsou otevřené dvě školky, ve dvou stačí zájem o prázdninový provoz pokrýt jedna,“ vysvětluje vedoucí odd. školství Zdeňka Květová. S harmonogramem, termíny a výší plateb za prázdninový provoz se rodiče seznámí ve svých kmenových MŠ. I u této varianty musí být splněna jedna základní podmínka a tou je zaměstnání obou rodičů – jen ti pracující mohou přihlásit své dítě celkem do tří prázdninových MŠ.