Policie v Liberci pátrá po muži, který prý obtěžoval dítě

Kriminalisté pátrají po muži, který minulý pátek na libereckém sídlišti v Doubí údajně obtěžoval nezletilého chlapce. Dítěti se podařilo utéct, nic se mu nestalo, sdělila ČTK krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Policie žádá veřejnost o spolupráci, informace lze volat na bezplatnou linku 158.

Neznámý muž oslovil 12. prosince poblíž panelového domu dva chlapce. Připojil se k jednomu z nich a pokračoval s ním až k bydlišti. "Poté s ním vstoupil do chodby domu, kde po něm ve sklepních prostorách požadoval sexuální praktiky. V té chvíli chlapec řekl, že zavolá matku, a utekl domů," uvedla Suchánková. "Mezi chlapcem a neznámým mužem nedošlo k žádnému fyzickému kontaktu, chlapec nebyl zraněn," dodala.
 
Podle zjištěných informací šlo o muže ve věku mezi 25 až 35 lety, štíhlé postavy, vysokého 175 centimetrů. Na tváři měl takzvané strniště a mluvil slovensky. Na sobě měl tmavší džíny a modrou mikinu s nápisem na hrudi a tvář si zakrýval kapucí. Kolem krku měl uvázaný šátek, tzv. palestinu v černobílé kombinaci. V ruce držel igelitovou tašku s vyobrazením Santa Klause.
 
Kriminalisté zajistili i několik kamerových záznamů a po jejich vyhodnocení nalezli sekvenci, kde je podezřelý muž zachycen při rozhovoru s oběma chlapci.
 
zdroj: ČTK