Nové bydlení v Jablonci zapadne do krajiny i zástavby

V pátek 12. května podepsali jablonecký primátor Miloš Vele, jeho náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík a jednatel společnosti Byty Jablonec, s.r.o., Martin Stašák smlouvu o spolupráci na stavebním záměru obytného souboru Park Podlesí. Stavební práce začnou letos na podzim, vznikne zde 156 bytů, hotovo by mělo být v roce 2026.

Sedm nových bytových domů se 156 byty o velikosti od 1 + kk po 3 + kk vzniknou v lokalitě ohraničené ulicemi Jezdecká, Tovární a Široká. „Vyjednáváním se společnosti Byty Jablonec, s.r.o., se podařilo zvýšit kvalitu obytného souboru i závazek společnosti investovat do úprav veřejných prostranství v okolí a infrastruktury přibližně 15 mil. Kč,“ konstatuje náměstek jabloneckého primátora pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík.

„Nové řešení projektu jsme přijali za své, považujeme jej za zajímavé a věříme, že bude zajímavé i pro veřejnost,“ říká jednatel společnosti Byty Jablonec Martin Stašák s tím, že projekt je nyní navíc posunutý do podoby energeticky přijatelného a je připravený na moderní trendy.

Kromě biotopu, odkrytí dosud zatrubněného potoku a revitalizace hipostezky se společnost Byty Jablonec bude podílet na opravě ulice Jezdecká. „Chceme území řešit komplexně tak, aby přirozeně zapadlo do krajiny i současné zástavby,“ uzavírá Stašák.