Na libereckém Ještědu se bude lyžovat už jen do pátku

V libereckém Sportovním areálu Ještěd se bude lyžovat už jen do pátku. Kvůli vysokým teplotám sníh ve středisku rychle mizí a podmínky se zhoršují. Sezonu proto v pátek ukončí večerní lyžování, uvedl dnes pro ČTK Filip Svrček ze Sportovního areálu Ještěd. 

Na Ještědu zůstává do pátku v provozu lanová dráha Černý vrch a lyžařský vlek F10. Lyžuje se na Liberecké, F10 a Slalomáku. Stejně jako v minulých letech i letos nabízí areál v závěrečných dnech jízdné za speciální ceny. Celodenní skipas je za 430 korun, čtyřhodinový za 360 korun. 
    
Liberecký areál není v kraji první, který končí provoz. Nelyžuje se už v areálu Obří sud na Javorníku, zastavily se i jizerskohorské areály v Bedřichově, Josefově Dole nebo v Příchovicích. Mimo provoz je i areál v Pasekách nad Jizerou. 
    
Řada středisek však zůstává v provozu. Nejlepší podmínky nabízejí krkonošské středisko Harrachov nebo třeba Tanvaldský Špičák v Jizerských horách. Navzdory teplotám, které přes den stoupají vysoko nad nulu, tam na sjezdovkách leží až 40 centimetrů technického sněhu. 
 
zdroj: ČTK