Na besedě v centru vládla tramvaj a bezpečnost

Jablonec nad Nisou - Ve zcela zaplněném malém sále Eurocentra se v úterý 2. dubna odehrálo první letošní setkání jabloneckého primátora a vedení města s občany. Nejvíce přítomné zajímala chystaná stavba dopravního terminálu, prodloužení tramvajové trati a dešťová kanalizace.

Tradiční sedmička besed, na kterých diskutuje vedení radnice s občany v jednotlivých částech Jablonce nad Nisou, začala v centru města. Přítomným se představili nový političtí představitelé a Jablonečané je zahrnuli svými otázkami. Lidé poukazovali na problematické oboustranné parkování v ulicích Máchova nebo Opletalova, které brání bezpečnému projíždění vozů v obou směrech, nebo na chybějící odpadkové koše v ulici 28. října. Probírala se také bezpečnost ve městě. „Vím, že pocit bezpečí Jablonečany trápí. Věřím, že vše se do budoucna zlepší s nástupem nového ředitele městské policie. Už nyní se změnily intervaly pochůzek strážníků a promýšlíme, jak naložit právě s úpravami Tyršových sadů pro zvýšení bezpečnosti v nich,“ konstatoval primátor Milan Kroupa a vysvětlil, že Jablonec se nebrání financování provozu meziměstské tramvajové linky, jen chce, aby příspěvek byl adekvátní. „Nemůžeme a nechceme město zatížit nesmyslně velkými částkami, musíme vyjednávat,“ dodal.

Hodně dotazů směřovalo na investice města. „Občané se ptali na výstavbu terminálu, na postup stavby dešťové kanalizace, na finance ke zvelebení Tyršových sadů. Potěšilo mě, že mají zájem o své město a jeho podobu,“ pochvaloval si náměstek pro rozvoj města Jakub Chuchlík, který patřil k těm nejvíce dotazovaným. Připomněl všem, kdo se zajímají o budovu historických lázní, že panelová diskuze k nim je naplánovaná na úterý 16. dubna od 19 hodin v Klubu Na Rampě. 

Vedení města společně s magistrátními odborníky navštíví ještě šest dalších lokalit: 4. dubna Proseč nad Nisou, 9. dubna Rýnovice, 30. dubna Mšeno, 7. května Kokonín, 9. května Šumavu a cestu zakončí 14. května na Žižkově Vrchu. Přesná místa a začátky diskuzí jsou na webových stránkách města, kde v sekci Setkání s občany se zveřejňují také zápisy z jednotlivých setkání.