Na Benátské noci vystoupí Klus či Divokej Bill

Na 22. ročníku rockového festivalu Benátská noc, který se v Liberci uskuteční příští rok na konci července, vystoupí domácí úspěšní interpreti Tomáš Klus, Divokej Bill či Mandrage. Zahraniční hvězdu programu zatím pořadatelé nechtějí kvůli vyjednávání zveřejnit. ČTK o tom informoval ředitel festivalu Pavel Mikez. 

Největším tahákem letošního ročníku byla finská kapela Nightwish, v příštím roce budou pilířem festivalu české kapely. "Na našich pódiích se vystřídají například Mňága a Žďorp, Vypsaná Fixa nebo Michal Hrůza s kapelou. Navíc koncertně u nás oslaví výročí založení i slovenští hosté Tublatanka, Zóna A a Slobodná Europa," uvedl Mikez. 
    
Poprvé nabídne Benátská noc jeden festival uvnitř festivalu. Čtvrtek bude patřit přehlídce Mezinárodní revivalový večer, na němž se představí jedny z nejlepších zahraničních kapel tohoto žánru - australské ACCA/DACCA či maďarské Kiss Forever Band. 
    
Benátská noc, kterou příští rok už potřetí přivítá sportovní areál v libereckém Vesci, se bude konat od 24. do 27. července. Vstupenky na festival stojí do konce roku nebo vyprodání prvních 2000 kusů 890 korun. Letos na festival přišlo kolem 15.000 diváků. 
 
zdroj: ČTK