Metalová kapela Methedras bude slavit v Liberci

Fanoušci metalu se dočkají letos první pořádné show. Pod Ještěd ji přiveze přední milánská undergroundová skupina Methedras.  

V základech se bude zřejmě otřásat multižánrový Klub Benda při koncertu čtveřice drsných Italů z kapely Methedras. Zavítá tam 25. března, aby předvedla explozi své energie a vášní, a současně oslavila 20. narozeniny. 

Methedras patří v Itálii mezi nejznámější metalové kapely. Proslulá je svým nekompromisním trash-death metalem s brutálními vokály. V kapele se objevila spousta různých osobnosti, hrála s Entombed, Tankard a CarnalForge, vystupovala na GermanWacken Open Air. Vydala také čtyři úspěšná alba: Recursive(2004) TheWorstWithin(2006) Katarsis(2009) SystemSubversion(2014), která muzikantům přinesla respekt doma i zbytku Evropy. V Česku předvedou Methedras svou nálož tvrdé muziky podruhé.

Hostem narozeninové party bude kapela Votchi. Od svého vzniku v roce 1999 se zaměřuje především na vlastní tvorbu na pomezí hard- a art-rocku, předskakovala už takovým rockovým velikánům, jakými jsou DeepPurple, Whitesnake, Nazareth, UriahHeep nebo Colosseum. Pravidelně vystupuje na velkých letních festivalech. V současné době vydala ve spolupráci s americkým producentem Ianem Keloskymnovou desku "OutOfJail". Na kontě má ještě tři další desky: ScaryWoman (2002), Unicorn (2004), New Religion (2008) a živé DVD Live from Lucerna Musicbar (2010). 

Vstupenky na koncert Methedras jsou v předprodejní síti e-vstupenka.