Maslák si v Turnově zaběhl osobní rekord a mohl se oholit

Sprinter Pavel Maslák chtěl dodržet slovo chlapa, aby konečně mohl odstranit rostoucí chmýří na bradě. Přesně 10. března se totiž dvaadvacetiletý mistr Evropy v hale i pod otevřeným nebem zařekl, že se nebude holit do té doby, než si vytvoří osobní rekord. Na dnešním mítinku v Turnově se mu to povedlo, byť o jedinou setinu. 

"Docela jsem rád, už se mi to nelíbilo a dost lidem také ne. Takže to půjde po dnešku dolů," ulevil si s řídkým porostem na bradě Maslák. V běhu na 300 m na mítinku v Turnově proběhl cílem v čase 32,24 sekundy, čímž o nejmenší rozdíl vylepšil svůj čas z loňského mítinku v Sušici. 

Talentovaný sprinter se dokonce chtěl pokusit vylepšit si náladu po ulitém startu na mítinku v Šanghaji před devíti dny, kde běžel čtyřstovku, zlepšením nejlepšího českého výkonu na netradiční trati 300 m. Jiří Vojtík ale byl v roce 2004 rychlejší o tři setiny. 
    
"Moc mě to nemrzí, to je dobrý čas na tyhle podmínky," hodnotil Maslák. Mítink v Turnově pokazil déšť a chladné počasí. "Před dvěma týdny jsem běžel stejně rychle, takže doufám, že se to posune a forma vyletí. Na tréninku to vypadá dobře," řekl Maslák. 
    
Jeho dalším startem bude sobotní mítink Diamantové ligy v Eugene, kde poběží čtyřstovku. "Byl bych spokojen s časem 45,5 sekundy, ale protože letos nemám zatím žádný výkon, asi dostanu první dráhu a nedivil bych se, kdyby to bylo ještě horší," nehýřil optimismem. 
    
Do Šanghaje jel na otočku, ale po ulitém startu prý moc naštvaný nebyl. "Stačilo mi deset minut a byl jsem v pohodě, mrzí mě to, ale jsou to zkušenosti," vrátil se k nepovedenému startu. "Byl jsem na ten závod strašně nadržený, byli tam dobří soupeři, ale slyšel jsem něco na tribuně a vyběhl jsem. Nezkoušel jsem protestovat, i když to možná mělo šanci," dodal. 
 
zdroj: ČTK