Magdina Kouzelná školka bavila pěstounské děti

Nadace SYNER uspořádala po jedenácté setkání pěstounských rodin z celého Libereckého kraje, kterých bylo pozváno na 230. „V prvním roce jsme oslovili jen liberecké pěstouny, postupem času akce nabyla celokrajského rozměru. Setkání pořádáme, abychom hlavně dětem nabídli kulturní zážitek, ale také i místo pro povídání a výměnu vzájemných zkušeností. Jezdí k nám již dlouhodobí pěstouni, stejně tak rodiny, které mají dítě v péči prvním rokem,“ uvedla jedna z představitelek Nadace SYNER Eva Syrovátková. Dodává, že setkání je především poděkováním pěstounům, kteří dávají péči, lásku a zázemí dětem, které neměly to štěstí ve vlastní rodině.

Sobotním programem provázel herec Petr Vacek, kterému zdatně sekundovala Magda Reifová z Kouzelné školky. „Držím všem pěstounům palce a jejich práce si moc vážím,“ říká Magda Reifová a dodává, že vedle scénářů do televize začíná psát knížku pro děti. Mezi přestávkami se děti bavily pohádkou Míša Kulička, kterou sehrálo Sváťovo divadlo. Všichni si pochvalovali občerstvení, které nadace zajistila. Pocházelo z kuchyně Mezinárodního centra Universium, v jehož prostorách se setkání konalo. „Nejsme tu poprvé a dětem se tu vždy líbí, letos ale je období chřipek a manželka musela zůstat doma. Tuhle akci máme rádi,“ uvedl z Tanvaldska jeden z otců - pěstounů Martin Abu Hasan. Eva Syrovátková si cení i dobrovolníků, kteří se starají o organizaci akce. „Máme tu naše přátele i zaměstnance firmy SYNER. Pomáhají v šatně, roznáší občerstvení, nafukují balónky. V závěru dne děti v pásmu soutěží měly možnost získat plyšáky od hokejistů HC Bílí Tygři Liberec. Při odchodu si děti odnášely tašku sladkostí, rodiče pak prací prášek.

Nadace SYNER existuje od roku 2000. V průměru ročně na individuálních příspěvcích handicapovaným, dětem i dospělým poskytne více jak 3 miliony korun, když další materiální pomoc nabízí například ve formě oblečení a jiných potřebných věcí. Setkání s pěstounskými rodinami, které si vyžádá ke dvěma stům tisícům korun na občerstvení, pronájem, kulturní program, dárky pro rodiče a děti, není jediné, které Nadace SYNER pořádá. Vedle toho podporuje i přehlídku dětské tvořivosti Mateřinka, ale stejně tak dětské domovy i zařízení pro seniory v Libereckém kraji.