Liberecký Feminafest má bohatý program i pro zralé ženy

O tom, jak s nadhledem projít obdobím klimakteria, pohovoří na letošním 2. ročníku Feminafestu 5. října  známí liberečtí gynekologové. 

Co se děje s tělem ženy v době okolo 50. roku života a jak tomu čelit bez mýtů a zbytečný obav? Na to odpoví například primář MUDr. Pavel Černý či jeho kolegové MUDr. Michal Dlouhý a MUDr. Vít Mairich. Vše, co je spojené s onemocněním prsu, vysvětlí chirurg MUDr. Michal Valenta, a jak se vypořádat se sexuálními obtížení zase poradí psychiatr MUDr. Tomáš Neumann.      
 
Pro všechny ženy dopolední části Feminafestu jsou kromě celé řady zajímavých informací připraveny i ochutnávky zdravých jídel anebo bohatá tombola. „Snažili jsme se připravit dopoledne pro všechny návštěvnice tak, aby se dozvěděly informace, na které se třeba ostýchají zeptat, ale abychom je nalákali i bohatým doprovodným programem. Naším cílem je motivovat ženy, aby na akci přišly. Jediné, co musí učinit, je registrace prostřednictvím webových stránek www.nemlib.cz, abychom věděli, s jak velkým počtem návštěvnic máme počítat,“ vysvětlila vrchní sestra libereckého gynekologicko-porodnického oddělení Mgr. Zuzana Paukertová. 
 
Účastnice dopolední části Feminafestu se tak mohou těšit například na ceny jako je facelifting, lymfodrenáž anebo neinvazivní liposukce. Připraveny jsou pro ně vzorky kosmetiky ale i poukázky na kondiční cvičení či míče na cvičení. Své chuťové buňky pak poškádlí ochutnávkami například kuskusového makovce, jáhlových kuliček s meruňkami anebo zeleninovou směsí s tofu.