Liberecké divadlo nabídne baletní verzi Shakespearovy hry

Baletní verze Shakespearovy hry Sen noci svatojánské na hudbu Felixe Mendelssohna-Bartholdyho bude letošní první novinkou baletu libereckého Divadla F. X. Šaldy. Pohádkový příběh z kouzelného světa lesních skřítků a elfů, mileneckých párů a spikleneckých lstí bude mít premiéru tento pátek na hlavní scéně od 19:00. 

"Shakespearův sen o svatojánské noci můžeme díky nádherné Mendelssohnově hudbě slyšet. A díky baletu ho i uvidíme," uvedl režisér a choreograf inscenace Attila Egerházi, který je zároveň šéfem baletu divadla v Českých Budějovicích. 
    
Libreto kouzelného příběhu podle něj převedli do osobitého tvaru, jehož základem je klasický balet. "Využíváme ale i prvky moderních scénických technik a současného pohybového slovníku. Sen noci svatojánské, to je humor, ale i tajemství a poezie. Věřím, že Sen noci svatojánské bude jak pro tanečníky, tak pro diváky nezapomenutelným zážitkem," dodal. 
    
Inscenace je určena rodinám a dětem. V rolích rozhádaného královského páru Titánie a Oberona se představí Marie Gornalovová a Alexej Jurakov, skřítka Puka tančí Annabel Pearceová. 
 
zdroj: ČTK