Kvůli stavbě ŘSD budou nákladní auta Jablonec objíždět

Od dubna bude Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) opravovat most přes železniční trať na silnici I/65 v ulici Nová Pražská v Jablonci nad Nisou. Práce vyjdou na téměř 18 mil. korun, potrvají do konce srpna, vyžádají si dvě výluky železniční dopravy a uzavřou jízdní pruh vedoucí do centra. V době výluk železniční trati se ke stavbě přidá Jablonec nad Nisou svými dvěma opravami mostů.

Kvůli demolici a výstavbě pravé části mostu v ulici Nová Pražská nebude možné jezdit ve směru od Rychnova do centra. Dopravní omezení začne 4. dubna, kdy začnou platit také objízdné trasy. „Osobní a autobusová dopravu bude svedená z ulice Pražská do ulice V Aleji, kde ŘSD upraví pro plynulý provoz zpomalující prahy. Po dokončení opravy mostu uvede ŘSD ulici V Aleji opět do původního stavu. Pro nákladní dopravu bude platit trasa podobná jako v době výstavby křižovatky Rádelský mlýn, tzn. od Turnova po silnici I/10 přes Železný Brod a Tanvald do Jabloneckých Pasek,“ říká jablonecký primátor Miloš Vele s tím, že provoz v jízdním pásu ve směru na Rychnov u Jablonce n. N. bude sveden do jednoho jízdního pruhu.

Uzavírka v ulici Nová Pražská přinese také změny v městské hromadné dopravě (MHD). „Zastávka U gymnázia ve směru do centra bude po tuto dobu zrušená, nahradí ji zastávka Pražská,“ připomíná ředitel Jablonecké dopravní, a.s., Luboš Wejnar.

„Během stavebních prací dojde ke dvěma výlukám na železniční trati Jablonec nad Nisou – Smržovka, a to od 1.5. do 11.5 kvůli demolici konstrukce a 5.-9.6., kdy se budou osazovat nosníky. Vlaky tak nahradí autobusy,“ informuje Dana Zikešová, severočeská mluvčí ŘSD.

Právě výluk železniční dopravy využije statutární město k vlastním projektům: „V této době budeme opravovat své dva mosty vedoucí přes železniční trať. Těmi jsou lávka v ulici Horská a most v ulici Pod Kynastem,“ dodává jablonecký náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík.