Jablonecké seniorky dostaly žlutý tulipán

Náměstek pro oblast humanitní David Mánek tento týden navštívil seniorské kluby Centra sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p. o. Kokonín, Novoveská, Opletalka a Palackého. Setkal se se členkami spolku Českého svazu žen a Senioři ČR. Společně s ním si ve čtvrtek ve dvou seniorských klubech připomněl Mezinárodní den žen i primátor Jablonce nad Nisou Milan Kroupa.

„Všechna setkání s jabloneckými seniorkami byla ve znamení dobré nálady. Je skvělé vidět elán, který dámy stále mají, a je moc dobře, že se pořád zajímají o dění kolem sebe,“ říká náměstek pro oblast humanitní David Mánek a doplňuje: „Potěšit přítomné dámy květinou v rámci Mezinárodního dne žen bylo milou povinností. Poděkování a přání samozřejmě patří i pečovatelkám, které se o naše seniorky a seniory starají.“

Náměstek Mánek společně s primátorem města Milanem Kroupou v seniorských klubech Palackého a Novoveská ve čtvrtek udělali přítomným seniorkám radost žlutým tulipánem. Příjemnou atmosféru dokreslilo vystoupení hudebního souboru žesťových nástrojů „Brass Jablonec“ ze základní umělecké školy.

„Bylo hezké s dámami zavzpomínat na doby minulé. Na Novoveské jsem měl před lety babičku, a proto moje vzpomínky patřily i jí,“ říká primátor Jablonce nad Nisou Milan Kroupa a dodává: „Obě setkání byla pozitivní a velice inspirativní, odnesl jsem si mnoho podnětů, jak udělat Jablonec pro seniory ještě přívětivější.“

Připomínka MDŽ pokračovala i dnes přímo na magistrátu. Primátor Kroupa obešel všechny kanceláře a obdaroval žlutým tulipánem přítomné kolegyně. „Nemám moc příležitostí, jak zaměstnancům magistrátů poděkovat, proto jsem využil MDŽ, abych tak učinil alespoň v případě kolegyň,“ uzavírá primátor Kroupa.