Právě se nacházíte:

Jablonec je opět první

V rámci Krajského setkání Svazu měst a obcí ČR v Libereckém kraji byly v pátek 4. září  vyhlášeny také výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který provádí Týdeník Ekonom s podporou společnosti Eurovia. První místo v Libereckém kraji za statutární město Jablonec nad Nisou převzal primátor Jiří Čeřovský.

„Jablonec nad Nisou je ve srovnávacím výzkumu dlouhodobě úspěšný, a to nejen v krajském hodnocení, ale i v tom celorepublikovém, což mě jako primátora pochopitelně těší. V loňském roce nám byl udělen titul Město pro byznys desetiletí,“ připomíná primátor Čeřovský, který už loni v listopadu poznamenal, že je to skvělý úspěch, ale stále je co zlepšovat. Průměrné umístění Jablonce nad Nisou v letech 2009-2019 je 1,9. K silným stránkám Jablonce patří podpora webových stránek, počet podnikatelů a stabilita krajiny.

Město pro byznys je srovnávací výzkum, do kterého se města nepřihlašují, ale jsou hodnocená automaticky. Cílem výzkumu je diskuzní platforma, jaké možnosti malého a středního podnikání nabízí samosprávy. Do výzkumu je automaticky zapojených 205 měst s rozšířenou působností a 22 městských částí Prahy. Město pro byznys zahrnuje všechny oblasti, které mají pro podnikatele a firmy strategický význam.