Jablonec chce docílit čistšího města veřejnou vyhláškou

Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019 se na sportovištích Libereckého kraje odehrají v červnu 2019. Jablonec nad Nisou nabídne mladým olympionikům atletický stadion a halu na Střelnici, městskou halu, a hladinu přehrady Mšeno. 

Zastupitelé města na svém zářijovém zasedání rozhodli, že město Jablonec nad Nisou uzavře s Libereckým krajem smlouvu o spolupořadatelství, kterou se zavazuje pro potřeby olympiády dětí a mládeže bezplatně poskytnout sportoviště a sportovní infrastrukturu v předpokládané hodnotě téměř 250 tisíc korun. Stejně tak se zavazuje podílet se na propagaci her a k součinnosti při jejich pořádání.

Kromě Jablonce nad Nisou jsou do her zapojeny také další instituce: Liberecký kraj, Český olympijský výbor, TUL, město Liberec, 31. pluk radiační, chemické a biologické ochrany a liberecké krajské ředitelství Policie ČR.

Letní olympiáda dětí a mládeže je významnou sportovní akcí celorepublikového významu s předpokládanou účastí více než 3 500 sportovců. Náklady na pořádání her v celkové výši více než 32 milionů korun uhradí Český olympijský výbor, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Liberecký kraj.