Informace z městské policie

Jablonec nad Nisou - V Jablonci o prázdninách jezdí strážníci na kolech. Hlavním cílem cyklohlídek je především přehrada a její okolí, sídliště Šumava a Rýnovice. 

Právě léto, příliv turistů a prázdninové dění si vyžaduje zvýšený dohled nad pořádkem ve městě. Proto Městská policie Jablonec nad Nisou vyslala do ulic a k přehradě cyklohlídky, které dohlíží na pořádek i dopravu. „Strážníci na kolech sledují zejména lokality Mšena, a to především okolí vodní nádrže, Šumavy a Rýnovic. Kromě běžných úkolů strážníci zaměřují svoji pozornost na rybáře i volné pobíhání psů, řádné používání cyklostezek a stezek pro pěší v souladu se silničním zákonem,“ říká ředitel MP Roman Šípek s tím, že cyklohlídky budou také kontrolovat povinnou výbavu kol i jak nosí děti a mládež povinnou helmu.  

„Zhruba v polovině července také MP plánuje u přehrady tradiční celodenní preventivní akci Kolo, a to ve spolupráci s Týmem silniční bezpečnosti LK. I při ní kontrolujeme povinnou výbavu kol i povinné nošení helmy,“ doplňuje Miloslav Lejsek z Oddělení prevence kriminality a vzdělávání MP Jablonec nad Nisou.


Pytlačit se nevyplácí

Jablonecká městská policie doprovází při kontrolách okolo přehrady Rybářskou stráž. Společné hlídky by se měly namátkově objevovat u vody minimálně do konce prázdnin.

„Zatím proběhly dvě kontroly, obě bez závad a zbytečných incidentů. Po vzájemné dohodě budou strážníci ve spolupráci pokračovat i během letních prázdnin,“ vysvětluje Miloslav Lejsek z Oddělení prevence kriminality a vzdělávání MP Jablonec nad Nisou. Podle jeho slov se kontroly rybářů a jejich rybářských lístků plánují jak během dne, tak i ve večerních hodinách. 

Strážníci na místě zatím fungují jako podpora členů Rybářské stráže, zjištěné přestupky jsou v kompetenci kontrolorů. „V případě, že rybář odmítne nebo nemůže prokázat svou totožnost, předvedou ho strážníci na Obvodní oddělení Policie ČR. Pokud bude rybář podezřelý ze spáchání přečinu pytláctví, skončí rovněž v rukách Policie ČR,“ komentuje společnou práci Rybářské stráže a hlídek MP ředitel jabloneckých strážníků Roman Šípek.