I ve velkých městech v Libereckém kraji se dnes dýchá lépe

V Libereckém kraji se dnes dýchá lépe. Čtyřiadvacetihodinové koncentrace polétavého prachu v ovzduší sice v Liberci a Jablonci stále až dvojnásobně překračují povolený limit 50 mikrogramů na metr krychlový, aktuální znečištění ale klesá. Ještě kolem půlnoci naměřily stanice v obou městech přes 100 mikrogramů prachu na metr, ráno už jsou ale koncentrace poloviční, zjistila ČTK na portálu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Teploty v Libereckém kraji se dnes ráno pohybují kolem dvou až šesti stupňů pod bodem mrazu, nejchladněji je na horách. Nesněží, místy se ale objevují mlhy. Fouká vítr, který může v otevřených oblastech a na horách vytvářet na silnicích sněhové jazyky. V průběhu dne předpovídají meteorologové sněžení. "Mělo by ale spadnout jen kolem dvou centimetrů sněhu," řekl ČTK Pavel Pospíšil z Krajské správy silnic Libereckého kraje. 

Všechny silnice v kraji jsou sjízdné, motoristé by ale měli podle Pospíšila jezdit opatrně. Hlavní tahy jsou většinou holé a mokré, na silnicích nižších tříd a v horských oblastech leží na vozovkách zledovatělá vrstva ujetého sněhu. Žádné problémy zatím hlášeny nejsou. 
 
zdroj: ČTK