I přes pokles nezaměstnanosti v Libereckém kraji nemohou lidé najít práci

V říjnu klesla nezaměstnanost v Libereckém kraji na 6,2 procenta. Uchazečů o práci v kraji už třetí měsíc ubývá. Podle informací z Úřadu práce ČR hledalo na konci října v kraji uplatnění 19.127 lidí, v září jich bylo o 525 víc.

Před rokem klesla nezaměstnanost v Libereckém kraji stejně, byla ale vyšší – 7,5 procenta, úřady v té době evidovaly 22.989 uchazečů o práci.

Poklesu nezaměstnanosti pomáhá oživení a podle úřadu práce zaměstnavatelé počítají také v dalších měsících s tím, že budou nabírat nové zaměstnance. Stále navíc pokračují sezonní práce. „V nadcházejících měsících by mohla nezaměstnanost stagnovat nebo, s postupným utlumováním sezonních prací a ukončováním pracovních poměrů na dobu určitou, mírně vzrůst. V meziročním srovnání by měla zůstat na nízkých hodnotách," shrnula vývoj na trhu práce generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

V Libereckém kraji míst ubylo. V říjnu úřady nabízely 5826 volných míst, v září jich bylo o 71 víc. Na jedno volné místo v kraji připadalo 3,3 uchazeče. Největší nabídka práce je na Liberecku, kde mají jedno volné místo pro 2,7 uchazeče. Nejméně na výběr mají nezaměstnaní na Jablonecku, kde na jednu pozici připadá 5,1 nezaměstnaných.