Právě se nacházíte:

Doprava kolem Centralu

S otevřením obchodního domu Central v Jablonci nad Nisou se mírně změnil dopravní režim v okolních ulicích. Největší změnou je obousměrný provoz pro veškerou dopravu v Liberecké ulici v úseku Rýnovická – Poštovní. Opět se dá parkovat po celé délce ulice Generála Mrázka a osm parkovacích míst je znovu i v Komenského ulici podél obchodního domu.  

„Komunikace jsou osazeny dopravními značkami včetně těch dočasných, které upozorňují na změnu směru jízdy s důrazem na křižovatku Rýnovická – Liberecká,“ informuje Pavel Kozák, vedoucí odd. správa komunikací jabloneckého magistrátu a dodává, že začátkem příštího týdne dojde v Liberecké ulici ještě k nástřiku vodorovného dopravního značení – dělících čar a parkovacích míst. Parkování v Liberecké zůstává podélné po pravé straně ve směru do centra.

Podél obchodního centra v ulici Generála Mrázka vzniklo po skončení stavby 14 rychloobrátkových parkovacích míst, na nichž je prvních 30 minut parkování zdarma. Dalších 8 šikmých parkovacích míst je v ulici Komenského. Parkoviště v Komenského ulici v úseku Jehlářská – Kostelní zůstává v původní podobě jako před zahájením stavby. Parkovací automaty, které byly doposud mimo provoz, se spouští 6. dubna.