Divadelní soubor ochotníků zve na premiéru

Ochotnické divadlo srdečně zve své příznivce a diváky na premiéru hry Podívaná paní Savageová do divadla V Roztocké, Jilemnice.

Hrdinkou rozmarné a zároveň laskavé americké veselohry je nejen „podivná“, ale i záhadná žena Ethel Savageová. Je to šarmantní vdova v nejlepších letech, která kromě milionů „zdědila“ po svém milovaném muži tři dospělé děti: nevlastní a navíc značně problematické. Dramatický děj se odehrává v sanatoriu pro duševně choré, kde však žijí v mnoha směrech normálnější lidské bytosti, než s jakými se paní Savageová setkávala za jeho zdmi. John Patrick napsal svou výtečnou společenskou komedii roku 1950, kdy také byla uvedena na Broadwayi.

V režii Tomáše Václa hrají: Jitka Pivoňková, Naděžda Skálová, Magdalena Jarošová, Lucie Vítová, Marcela Bláhová, Daniela Myslivcová, Pavel Libnar, Vojtěch Libnar, Miroslav Prchlík, Jan Švimberský a Radek Mittelbach.

Hra je nastudována k 200. výročí prvního ochotnického představení v Jilemnici. Ochotníci r. 1813 v tehdy ještě bezejmenném uskupení  sehráli hru  Příjezd tří králů od východu do Betléma. Stalo se tak v domě šenkýře Hrubého. Pravidelná ochotnická činnost byla zahájena až roku 1860.

Součástí premiéry bude i malá výstava v předsálí mapující činnost ochotníků v Jilemnici.

90,- / 70,- Kč