Díky Dobrým andělům mohu dopřát své dceři lepší život

Paní Iveta z Jablonného v Podještědí žije se svou dcerou Laurou (11) sama. Život se dvoučlenné rodině obrátil naruby před osmi lety. „Ve třech letech se u Laury objevila epilepsie. Ta bohužel skončila dlouhotrvajícím epileptickým statusem, tj. dlouhotrvajícími křečemi přímo ohrožujícími na životě, při němž u ní došlo k poškození mozku. I přes veškerou snahu lékařů se dcerka změnila mentálně v miminko. Dnes je těžce mentálně retardovaná a je na úrovni tříletého dítěte. K tomu se přidružily další diagnózy: autismus, osteoporóza a Crohnova choroba,“ vypráví paní Iveta. Dívka každý den užívá velké množství léků a je plně závislá na pomoci své maminky.  

Laura má nastavený individuální vzdělávací plán v Jedličkově ústavu v Liberci, kde navštěvuje speciální třídu, ve které ji doprovází osobní asistent. Paní Iveta mezitím dochází na částečný úvazek do zaměstnání. Finanční situace rodiny je i tak napjatá. Léčba s sebou nese mnoho výdajů a celodenní péče neumožňuje paní Ivetě nastoupit na plný pracovní úvazek. „Zcela jsem přizpůsobila svůj život potřebám dcerky, je to velká bojovnice a přijímá svůj osud. Naše finanční situace mi v posledním roce neumožňovala jí pořídit nové oblečení, hračky nebo například dopřát aktivity, které by ji udělaly šťastnější,“ vysvětluje paní Iveta a pokračuje: „Kamarádka mně poradila, abych se obrátila na nadaci Dobrý anděl, nevěděla jsem, že může pomoci i nám. Od té doby je naše situace lepší. Z pravidelných příspěvků od dárců hradím nejčastěji speciální stravu pro Lauru, doplatky léků a hlavně oblečení a hračky. Úsměv, kterým vás odmění, když jí přinesu novou hračku, mi dodává sílu vše zvládnout. Dobrým andělům děkujeme za jejich dobré srdce a chuť pomoci druhým v těžké situaci.“

Na Liberecku potřebuje finanční pomoc dalších 46 rodin s vážně nemocným dítětem

Jedná se o rodiny, ve kterých se dítě potýká s onkologickým či jiným závažným onemocněním, jako je chronické selhání orgánů, chronické střevní onemocnění, závažné metabolické poruchy či jiné kombinované postižení. Těmto rodinám pravidelně pomáhá nadace DOBRÝ ANDĚL. Vybrané příspěvky za každý měsíc nadace rovnoměrně rozdělí mezi potřebné rodiny. Výši příspěvků tak ovlivňuje počet dárců i přispěná částka. 

„Rodin, které potřebují finanční pomoc, je mnohem více. Ne každá ví, že u nás může o pravidelné příspěvky požádat. Našim cílem je, aby se tato informace, co nejvíce šířila. Pokud se kdokoliv setkává s rodinou či rodinami, kde vážně onemocnělo dítě, budeme rádi, když se na nás obrátí. Kontaktovat nás může také přímo sama rodina,“ říká Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace DOBRÝ ANDĚL. 

Staňte se Dobrým andělem

Zapojit se do pomoci můžete i vy. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a začít přispívat. Vaše příspěvky nadace DOBRÝ ANDĚL odevzdává rodinám do posledního haléře, protože její provoz je hrazen ze soukromých zdrojů zakladatelů a dalších filantropů.

Znáte rodinu s vážně nemocným dítětem?

Doporučte jí nadaci Dobrý anděl. Kontakt je velmi jednoduchý – stačí zavolat nebo napsat e-mail a pracovníci Dobrého anděla již zajistí vše potřebné. Důležité je nebát se ozvat, Dobří andělé rodinám rádi pomohou.