Děti budou jezdit na plavání speciálním autobusem

Novinku připravil jablonecký magistrát společně se společností Umbrella Coach & Buses. Týká se jabloneckých základních škol a dopravy dětí na hodiny plavání do městského bazénu. V zimní sezóně zajistí dopravní společnost převoz dětí ze školy do bazénu a zpět.   

„Výuka plavání patří do základní tělesné výchovy. Avšak ne všechny školy mají městský bazén v blízkosti. Abychom školám uspořili čas k dopravě do bazénu, aby nemusely využívat hromadnou dopravu zvláště v zimním období, dohodli jsme se s dopravní společností, která poskytuje MHD v Jablonci, že bude děti do bazénu vozit. Příznivá je i cena – za jednu návštěvu bazénu, tedy cestu tam i zpět, zaplatí škola 600 korun,“ vysvětluje náměstek primátora pro oblast školství David Mánek. S dopravcem je dohodnutá paušální cena pro všechny školy bez rozdílu vzdálenosti od bazénu. 

„Vyšli jsme rádi vstříc, jedná se o další rozvoj spolupráce s městem a jeho institucemi. Navíc s podobnými přepravami máme bohaté zkušenosti i z jiných regionů. Na realizaci přepravy žáků na plavání budou využity autobusy Mercedes-Benz Citaro městského typu, jež jsou provozovány i na linkách MHD,“ říká Tomáš Urbánek, ředitel autobusové dopravy Umbrella Coach & Buses.

Společnost Umbrella Coach & Buses zajišťuje dopravní služby ve městě a v obcích zapojených v Dopravním sdružení obcí Jablonecka (DSOJ) od 1. února tohoto roku na přechodnou dobu do 31. 1. 2023.