ČT: Liberecký kraj chce po ČD miliony, vlaky nejsou dost vybavené

Liberecký kraj chce po Českých drahách (ČD) 27 milionů korun za to, že dvě tratě na Semilsku prý obsluhují vlaky s nedostatečným vybavením. Uvedla to včera Česká televize (ČT). Dopravce se proti postihu ohradil. 

ČT připomíná, že nejde o první spor tohoto kraje a ČD na dané téma. Dohromady už prý vedení regionu od drah žádá přes 40 milionů, část dokonce vymáhá soudní cestou. 
    
Mezi inkriminované tratě kraj řadí třeba úsek z Lomnice nad Popelkou do Staré Paky. "Vozidla nebyla vybavena vnitřním a vnějším audiovizuálním systémem, který jsme si stanovili do smlouvy, aby kvalita pro cestující byla vyšší," řekl televizi vedoucí krajského dopravního odboru Jan Čáp. Dráhy přiznávají, že systémem nedisponují všechny soupravy, ale adekvátně jej prý zastoupí pracovník ČD. Vlakvedoucí navíc poskytne pomoc třeba se zavazadlem a podává jakékoli informace, což překračuje rámec služeb v uzavřených smlouvách. Dráhy považují požadovaný finanční postih za nemravný, zaplatit měly do konce dubna. Kraj se nebrání ani mimosoudnímu řešení, dodala ČT. 
 
zdroj: ČTK