Bývalý šéf policie v Liberci Dvořák vyvázl s podmíněným trestem

Bývalý šéf policie v Liberci Miroslav Dvořák vyvázl u soudu s podmíněným trestem. Okresní soud v Liberci mu za korupci a porušení služebních povinností uložil dva roky vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky. Zároveň mu vyslovil zákaz činnosti na šest let. Trest je souhrnný, Dvořákův předchozí podmíněný trest tak byl zrušen. Dvořák dnes k soudu kvůli nemoci nedorazil.

Bývalý policejní ředitel byl původně obžalován také z podvodu, této obžaloby ho však soud pro nedostatek důkazů zprostil. Trest tak Dvořák dostal hlavně za korupci, která souvisela s dopravním projektem zaměřeným na zvýšení bezpečnosti u škol. Bývalý okresní ředitel policie si údajně řekl o úplatek nejméně 250.000 korun, jinak hrozil, že projekt zastaví.
 
Dvořák byl zadržen v únoru 2009 a obviněn celkem ze šesti skutků. Po celou dobu vinu odmítá. Kauza je podle něj uměle vytvořená s cílem zlikvidovat ho. Pravomocně byl v minulosti potrestán podmíněným trestem za zneužití pravomoci úřední osoby ve třech případech a zákazem činnosti u policie na pět let, dnešní rozsudek ale tento předchozí zrušil.
 
V případu byl obžalován i Dvořákův podřízený - bývalý vedoucí oddělení obecné kriminality v Liberci Miroslav Kučera, který se údajně podílel na zjišťování telefonních čísel pro soukromé účely. Soud mu dnes uložil šestiměsíční trest s podmíněným odkladem na jeden rok. Kučera se na místě proti rozhodnutí soudu odvolal, právní zástupce Dvořáka i státní zástupce si ponechali lhůtu na rozmyšlenou.
 
zdroj: ČTK