Bílí Tygři znovu připravují utkání s doprovodným programem i pro fanoušky z Německa

Na zápasech Bílých Tygrů rok od roku přibývá německých fanoušků, i proto v loňské sezóně klub na jedno vybrané domácí utkání připravil doprovodný program věnovaný právě příznivcům z nedalekého Německa, což se setkalo s velkým množstvím pozitivních ohlasů.  Nejen proto se Bílí Tygři rozhodli podobnou akci realizovat i letos. Uskuteční se během utkání s Kometou Brno v pátek 25. listopadu. Speciální česko-německý doprovodný program pořádají Bílí Tygři ve spolupráci s městem Žitava a hokejovým klubem z Johnsdorfu.   

„Zjišťujeme, že na německé straně hranice máme stále silnější fanouškovské zázemí. Evidujeme německé permanentkáře už v řádu stovek a další pravidelní návštěvníci si kupují jednorázové vstupenky,“ říká pracovnice marketingového oddělení Bílých Tygrů Markéta Horníková a pokračuje: „němečtí fanoušci navíc velmi pozitivně kvitují každý podobný vstřícný krok, který jim ještě více přiblíží výjimečný hokejový zážitek na české straně hranice. I proto navazujeme na loňskou akci a program ještě trochu obohacujeme. Nicméně je třeba říci, že žádným způsobem neomezíme servis a zábavu pro naše české fanoušky, kterých je samozřejmě stále drtivá většina.“ 

Utkání Bílých Tygrů s Kometou Brno začíná v 18:00, ale první autobus z Německa do Liberce dorazí už před druhou odpoledne. Přiveze malé hokejisty z Johnsdorfu, kteří se ve Svijanské aréně utkají se stejně mladými Bílými Tygry v minihokeji. Po zápase pak mezi malé německé hokejisty zamíří jeden z hráčů A týmu Bílých Tygrů, aby je přivítal v Liberci a pomohl třeba i drobnými radami.

Po páté odpolední se německá výprava přemístí do Home Credit Areny na utkání úřadujících českých mistrů s aktuálním lídrem tabulky. Spolu s nimi do areny dorazí dalších 300 fanoušků z Žitavy a okolí. Chybět nebude ani starosta města Žitava Thomas Zenker, který obstará i slavnostní úvodní buly, a další městští zastupitelé. Spolu s pravidelnými návštěvníky zápasů Bílých Tygrů by se tak počet německých fanoušků v Home Credit Areně mohl vyšplhat vysoko nad číslo 600.

„Není proto divu, že duel Liberce s Kometou bude moderován dvojjazyčně a v němčině klub vyrobí také některé tiskové materiály. V podobném duchu se pak ponesou i obě přestávkové soutěže na ledové ploše. Při příchodu do Areny fanouškům také zahraje jedna z vybraných žitavských kapel“, uzavírá Markéta Horníková.